AktualnościSzpital Bez Bólu


Szanowni Państwo,
mam przyjemność poinformować, że w dniu 5 kwietnia 2017 r. Powiatowemu Centrum Zdrowia Sp. z o. o. w Lwówku Śląskim, w postępowaniu recertyfikacyjnym, został przyznany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu w Krakowie

Certyfikat „Szpital Bez Bólu” .

Uzyskany certyfikat jest potwierdzeniem spełnienia kryteriów wymaganych do podniesienia jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego. Wdrożone od 2011 roku w Powiatowym Centrum Zdrowia Sp. z o. o. procedury, potwierdzone posiadanym Certyfikatem „Szpital Bez Bólu”, dają gwarancję Pacjentom naszego Szpitala, że uśmierzanie bólu pooperacyjnego prowadzone jest na najwyższym poziomie, co przekłada się na poprawę satysfakcji z jakości leczenia.

 dodano: 18-04-2017
Epidemiologia XXI wieku


W dniu 23.03.2017 r odbyła się trzecia Konferencja naukowo-szkoleniowa „Epidemiologia XXI wieku”. Organizatorem Koferencji było Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Lwówku Śląskim oraz Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych przy Powiatowym Centrum Zdrowia, przy współudziale Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Jeleniej Górze. Patronat nad konferencją objęło Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej.

Sponsorzy konferencji:

 1. MEDILAB
 2. ONE-MED
 3. MERCATOR
 4. DIVERSEY
 5. TUTTO MED
 6. SCHULKE
 7. ABENA
 8. ELMIKO MEDICAL

Konferencję zaszczycili swoja obecnością zaproszeni goście:

 1. Senator Rzeczypospolitej Polskiej – Rafał Ślusarz
 2. Starosta Powiatu Lwóweckiego – Marcin Fluder
 3. Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski – Mariola Szczęsna
 4. Kierownik Delegatury NFZ w Jeleniej Górze – Dorota Gniewosz
 5. Przewodnicząca Komisji Zdrowia – Teresa Wachal
 6. Przewodniczaca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Jeleniej Górze – Elżbieta Słojewska-Poznańska
 7. Przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – Danuta Chludzińska

W konferencji wzięło udział 141 osób, głównie pielegniarki, z Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. oraz z okolicznych podmiotów leczniczych, a także studentki Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.
            Konferencja ma na celu szerzenie wiedzy na temat epidemiologii i higieny szpitalnej m.in. postępowania personelu z pacjentem i w środowisku pracy, sposobów ograniczania zakażeń szpitalnych, sposobów dezynfekcji, zapobiegania oporności drobnoustrojów czy antybiotykoterapii.
            Podczas obecnej konferencji uczestnicy mogli usłyszeć wiele ważnych informacji na temat procedur ograniczających roszczenia wobec szpitali o czym mówiła dr n.med. prof. nadzw. Marzenna Bartoszewicz. Postępowanie z drobnoustrojami wieloopornymi, których jest niestety coraz więcej oraz procedury ograniczające ich występowanie omówiła dr n.med. Justyna Piwowarczyk. Zasady postępowania ze sprzętem do higieny pacjenta i sposoby zapobiegania zakażeniom szpitalnym poprzez prawidłowy sposób postępowania higienicznego przedstawiła mgr Katarzyna Salik, konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa epidemiologicznego. O zasadach stosowania środków ochrony indywidualnej i odzieży ochronnej w codziennej pracy personelu medycznego w aspekcie zapobiegania zakażeniom szpitalnym mówiła mgr Bożena Siwko.
            W drugiej części konferencji o zakażeniach Clostridium difficille, tzw. biegunce poantybiotykowej, sposobach zapobiegania, leczenia oraz diagnozowania mowiła dr n.med. Beata Mączyńska. Natomiast dr n.med. Beata Kowalska-Krochmal omówiła zasady stosowania antybiotyków w zakażeniach, szczególnie w zakażeniach szczepami wieloopornymi oraz wskazała jakie nieprawidłowości w tym zakresie występują. Dr n.med. Krzysztof Szufnarowski omówił stosowanie antybiotyków na podstawie tylko jednego parametru – CRP, który nie zawsze jest parametrem odzwierciedlającym zakażenie, również na podstawie obserwacji własnych.

dodano: 27-03-2017
Podziękowania


Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych serdecznie dziękuje wszystkim osobom biorącym udział w organizacji oraz przebiegu konferencji „Epidemiologia XXI wieku”, która odbyła się 23.03.2017 r.


/ Bożena Siwko /dodano: 27-03-2017
EPIDEMIOLOGIA XXI WIEKU


Prezes Zarządu oraz Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych serdecznie zapraszają personel medyczny, lekarzy i pielęgniarki, z Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim oraz okolicznych placówek medycznych na III Konferencję naukowo-szkoleniową "Epidemiologia XXI wieku", która odbędzie się 23.03.2017 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza w Lwówku Śląskim. Konferencja poświęcona jest szeroko rozumianej kontroli zakażeń szpitalnych. Patronat nad konferencją objęło Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej.

Zaproszenie


dodano: 01-03-2017
Życzenia Świąteczne
dodano: 22-12-2016
pokaż wszystkie (68)
Wszelkie prawa zastrzeżone © Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o. o.